Používáme cookies, abychom Vám umožnili pohodlné prohlížení webu a díky analýze neustále zlepšovali jeho funkce. Nastavení.

Úvod » Informace » Informace o technologiích » Laserový plotr

Laserový plotr

 

Využití laseru pro značení a dělení deskových materiálů má omezený sortiment použitelných materiálů - karton, lepenka, plexisklo. Výhodou je zpracování finančně dostupných materiálů a rychlost řezání, nevýhodou je například u kartonu opálená hrana. Princip zařízení je popsán podle práce na laserovém plotru ULS o výkonu 50W a pracovní ploše 60x30cm. Datovým vstupem je vektorový .pdf soubor, který může být vytvořen v libovolném grafickém programu, a kde červené čáry představují vryp a modré řeznou hranu. Soubor je načten do programu CorelDraw, kde jsou data zkontrolována - odpovídající měřítko, duplicita čar, pokrytí pracovní plochy apod, a poté jsou přeposlána do ovladače laserového plotru. V něm je nastaveno ohnisko paprsku (tloušťka materiálu), výkon a rychlost pro jednotlivé barvy výkresu. Například pro karton tloušťky 1mm je pro vryp výkon 25% při plné rychlosti a pro celý řez výkon 35% při plné rychlosti. U černé barvy je možné rovněž nastavit rastrový režim zpracování, pak je jednotlivým odstínům šedi přiřazena intenzita výkonu laseru a černobílý obrázek je pak možné po řádcích v rozlišení 500 dpi vypálit do deskového materiálu.


Po spuštění tisku je paprsek z laserové trubice v zadní části zařízení přiveden přes soustavu zrcátek a čočku do řezaného materiálu, který je umístěn na voštinové podložce. Během celé fáze řezání musí být z pracovního prostoru odsáván kouř ze spáleného materiálu a rovněž musí být proudem vzduchu ofukována optická čočka.
 

 


Vytvořeno systémem www.webareal.cz

NDgwYTFi