Používáme cookies, abychom Vám umožnili pohodlné prohlížení webu a díky analýze neustále zlepšovali jeho funkce. Nastavení.

Úvod » Informace » Informace o materiálech » Kartony, lepenky

Kartony, lepenky

 

Kartony jsou nejjednodušší na opracování pro výrobu modelů. Do tloušťek 2mm se velmi snadno řeže klasickým řezákem, poté je to již obtížnější a chce to velmi ostrý řezák a sílu. Ideálně se používá v šedé a bíle barvě, nebo v kombinaci těchto dvou. Velké plus je, že karton je možné lepit téměř jakýmkoliv lepidlem. Barvení se moc nedoporučuje, jelikož karton vodové barvy nasaje a může se deformovat. Je vhodný například i na vyřezávání laserem, a to především lepenky dřevité, které po vyřezání laserem nemají tolik černé opálené hrany.
 
+ cena, dostupnost, snadné řezání a lepení, možnost řezání laserem
- barvení
 
 
 
Lepenek je stejně jako kartonů několik druhů. Liší se počtem vrstev (tloušťkou) a velikostí vlny uprostřed. Nejčastěji se používájí lepenky třívrstvé nebo pětivrstvé o tloušťkách 1,5mm, 3mm a 5mm. Oproti kartonu se mnohem lépe řezají řezákem i ve větších tloušťkách a lepit se dají taktéž téměř jakýmkoliv lepidlem. Vyrábějí se v barvě hnědé, bílé či hnědo-bílé. 
  
+ cena, dostupnost, snadné řezání a lepení, možnost řezání laserem
- snadné prohýbání

Vytvořeno systémem www.webareal.cz

NzQ0MTljN