Používáme cookies, abychom Vám umožnili pohodlné prohlížení webu a díky analýze neustále zlepšovali jeho funkce. Nastavení.

Polystyreny

Nejvhodnější materiál na výrobu terénů a hmotových modelů. Pěnový polystyren se velmi jednodušše opracovává a řeže, například pomocí řezačky s odporovým drátem. Nedá se ovšem lepit každým lepidlem, většina lepidel polystyren rozleptá. Často stačí ke spojování polystyrenu obyčejné špendlíky, lepit je možné polystyren například Herkulesem, nebo speciálním lepidlem na polystyreny UHU POR, které i schne rychleji. Vyrábí se jen v bílé nebo černé barvě a pokud je potřeba barvit, je nutné použít barvy nebo spreje vodou ředitelné. Největší výhoda je, že je velmi snadno dostupný a cenově přijatelný.
 
+ cena, dostupnost, snadné opracování
- křehkost, drolení
 
 
 
Stejné užití, lepení, barvení i řezání jako polystyren pěnový, jen je pevnější, hladší "bez kuliček" a tudíž i dražší. Oproti EPS se vyrábí i v malých tloušťkách od 1mm, zatímco pěnový polystyren je nejtenčí 10mm. XPS je možné sehnat i v různých výrazných barvách, nejběžnější je ovšem barva šedá. Ideální by byla samozřejmě barva bílá, která se už bohužel nevyrábí a sehnat se již téměř nedá.
 
+ pevnost, snadné opracování, tloušťky od 1mm
- cena
 
 
 

Na pohled vypadá jako klasický polystyren pěnový, ovšem je velmi pružný až "gumový", a proto se nezlomí při jakémkoliv ohýbání. Lepit EPP je možné jakýmkoliv kontaktním i vteřinovým lepidlem. Vyrábí se v tloušťkách od 3mm a barvě většinou bílé. V případě barvení je nutné opět použít barvy bez rozpouštědel, tedy barvy vodou ředitelné.

 

+ pružnost

 


Vytvořeno systémem www.webareal.cz

MDAzNjZiO